יצירת קשר
 
 

יצירת קשר

 עורך דין לענייני התחדשות עירונית

יזמתם, בתור וועד בית, תמ"א 38? נתתם הסכמתכם לקבלן לבצע פינוי בינוי? דעו כי אתם חייבים ליווי של עורך דין צמוד! הפרויקטים הללו מזמינים לדייר שיזם אותם לא מעט התמודדויות – החל מריבים עם דיירים אחרים שעלולים להגיע לפתחו של בית המשפט ועד התנהלות נכונה מול הקבלן, שתבטיח את זכויות הדיירים בעת הבנייה או הפינוי הזמני.

עורך דין התחדשות עירונית בתמ"א 38

בתמ"א 38 אחראי עורך הדין להתנהלות תקינה מול הקבלן, והתנהלות תקינה של הקבלן מול הדיירים. עליו לערוב לכך שהדיירים מפונים לדירות ומשולמים שכר דירה, ובמידה ומדובר בתמ"א 38 (1) בה הבנייה היא בזמן שהדיירים נשארים – עליו להחתים את הדיירים על שמירה על שלומם ובטיחותם של העובדים בעבודה, ומאידך – את הקבלן על עמידה בלוח הזמנים שהוא הציג.

עורך דין התחדשות עירונית בפינוי בינוי

עורך דין לענייני התחדשות עירונית העוסק בפינוי בינוי צריך לסייע לדיירים המעוניינים בפרויקט וכן לחברה הבונה להאיץ את מימוש הפרויקט, ולהסיר התנגדויות החל של העירייה ועד לאלו של דיירים מתנגדים. בשונה מתמ"א 38, נדרשת הסכמה של כלל הדיירים להוצאת הפרויקט לפועל, ולכן על עוה"ד לעשות הכל כדי להימנע ממצב של דיירים מתנגדים. מקובל, למשל, לתבוע דיירים מתנגדים על כך שהפרויקט לא יצא לפועל, תוך דרישה לפצות את יתר השכנים.

עורך דין התחדשות עירונית מייצג גם את הקבלנים והיזמים וגם את יתר הדיירים

עורך דין שכזה יש לו מטרה אחת, ללוות את הפרויקט ולשמור על כלל המעורבים בו. בשל כך שזה פרויקט שמעורבים בו לא מעט אנשים, ונדרש תיאום טוב ביניהם, עורך דין הוא חלק אינטגרלי מהוצאת הפרויקט לפועל על מנת לרכך התנגדויות וחסמים. עורך דין לענייני התחדשות עירונית דואג לכך שהפרויקט יצא לפועל על פי דין, תוך שמירה עלך זכויותיהם לבטיחות, דיור איכותי והתנהלות כללית – של כלל המעורבים.

מהיכן מגיע עורך דין לענייני התחדשות עירונית בעת הפרויקט?

הוא יכול להיות מינוי של הקבלן, או מינוי של הדיירים, או גם וגם. בפרויקטים רבים יש חילופי דברים לשם תיאום בין עורכי הדין הללו על מנת להגשים את הפרויקט לרווחת שני הצדדים כהלכה.

מחפשים עורך דין בעניין התחדשות עירונית? היכנסו לדירוג עורכי דין המובילים ותקבלו את כל המידע הרלוונטי.